10 padomi veselīgām pēdām!

Kurš gan nepazīst šo sajūtu? Sāpošas pēdas pēc garas darba dienas vai sportošanas! Patiesībā mūsu pēdas ir radītas, lai ar plikām kājām pārvietotos pa dabīgu virsmu. Tā vietā katru dienu mēs tās iespiežam apavos, kas drīzāk atbilst modes tendencēm, nevis ir ērti un piemēroti mūsu pēdu vajadzībām. Tikai 15 minūtes dienā ir pietiekamas, lai saglabātu pēdu veselību un atslābinātu tās no ikdienas piepūles. Tu izdarīsi pakalpojumu sev un jutīsies daudz labāk!

Zemāk ir pieejami īpaši vingrojumi:

Exercise 1

„C formas izliekums”

Apsēdieties un satveriet pēdu plaukstās. Aptveriet īkšķa locītavu ar vienu plaukstu, mazā pirkstiņa locītavu ar otru plaukstu (skatīt attēlu). Virpiniet abas locītavas vienu otrai pretī. Šī kustība izveido simetrisku C formas izliekumu. Atkārtojiet vingrojumu 10 līdz 20 (vai vairāk) reizes.

Ieteikums: Kustības veiciet maigi! Šis ir viegls vingrojums!

Nepieciešamais laiks: Aptuveni 3 – 5 minūtes

Exercise 3

„Pēdas spirāle”

Ērti apsēdieties uz grīdas tā, lai labā kāja un augšstilbs izveidotu stūri uz labo pusi. Labo roku novietojiet uz pēdas augšpuses, kreiso ap papēdi. Maigi „izgrieziet” savu labo pēdu, imitējot slapja dvieļa izgriešanu. Pagrieziet papēdi uz iekšpusi un pēdas augšpusi uz āru. Atkārtojiet vingrojumu 10 līdz 20 (vai vairāk) reizes.

Ieteikums: Kustības veiciet maigi, ievērojot pēdas pretestību. Šis vingrojums ir diezgan grūts!

Nepieciešamais laiks: Aptuveni 5 minūtes

Exercise 4

„Dvieļa pacelšana”

Apsēdieties uz krēsla un uzlieciet vienu pēdu uz dvieļa. Ar kāju pirkstiem satveriet dvieli un mēģiniet to pacelt. Turpiniet kustību vismaz 30 sekundes.

Ieteikums: Vingrojumu var veikt arī stāvus pozīcijā, tas ir sarežģītāk. Šis vingrojums ir diezgan grūts!

Nepieciešamais laiks: Aptuveni 30 sekundes.

Exercise 5

„Mezgla siešana”

Nolieciet uz grīdas auklu (vidējs biezums, 1 m garums), nosēdieties tai priekšā uz krēsla. Ar pēdām satveriet auklas abus galus. Tagad mēģiniet sasiet mezglu. Atkārtojiet vingrojumu 5 reizes.

Ieteikums: Šis ir grūts vingrojums!

Nepieciešamais laiks: Aptuveni 2 minūtes

Exercise 6

„Masāža ar bumbu”

Ar pēdas pamatni ripiniet tenisa bumbiņu turp un atpakaļ, viegli tai uzspiežot. Apstrādājiet visu pēdas pamatni, sākot ar pēdas priekšpusi, līdz papēžiem. Turpiniet vingrojumu tik ilgi, kamēr jums tas ir patīkami.

Ieteikums: Šo vingrojumu var veikt arī sēdus. Lielāku pēdas stimulāciju var panākt ar masāžas bumbu.

Nepieciešamais laiks: Aptuveni 3 minūtes

Exercise 7

„Rakstīšana”

Novietojiet uz grīdas papīra lapu. Apsēdieties tai pretī uz krēsla un novietojiet vienu pēdu uz papīra. Starp īkšķi uz blakus esošo pirkstu novietojiet pildspalvu. Rakstiet uz lapas kādu vārdu, piemēram, „Veselība” vismaz 3 līdz 5 minūtes.

Ieteikums: Šis vingrojums ir diezgan grūts!

Nepieciešamais laiks: Aptuveni 3 – 5 minūtes

Exercise 8

„Uz pirkstu galiem”

Nostājieties tā, lai abas kājas būtu paralēli viena otrai. Mazliet pacelieties uz pirkstu galiem un rotējiet papēžus 10 reizes uz labo, 10 reizes uz kreiso pusi, nepieliekot papēžus pie grīdas.

Ieteikums: Veiciet šo vingrojumu regulāri, vairākas reizes dienā, jo īpaši mazgājot zobus! Šis vingrojums ir diezgan grūts!

Nepieciešamais laiks: Aptuveni 3 – 5 minūtes

Exercise 9

„Bumbas ripināšana”

Apsēdieties uz krēsla un paceliet pēdas. Starp pēdām turiet vidēja izmēra bumbu. Satveriet to maigi ar pēdu izliekumiem. Tad virpiniet bumbu virzienā uz papēžiem, neļaujot tai nokrist. Pēc tam kārtīgi izpuriniet kājas. Atkārtojiet vingrojumu 5 reizes.

Ieteikums: Šis ir grūts vingrojums!

Nepieciešamais laiks: Aptuveni 3 – 5 minūtes

Exercise 10

„Saburzi un iztaisno papīru”

Apsēdieties uz krēsla un sev priekšā novietojiet papīra gabalu. Pēdas novietojiet uz tā. Ar abām pēdām saburziet papīru pēc iespējas vairāk. Tad iztaisnojiet un nogludiniet to, izmantojot pēdas. Atkārtojiet šo vingrojumu 2 reizes.

Ieteikums: Šis ir grūts vingrojums!

Nepieciešamais laiks: Aptuveni 1 – 2 minūtes