Vingrojumi mugurai!

Cilvēka mugura ir meistardarbs un arī viena no svarīgākajām mūsu skeleta daļām. Tā balsta mūs un sniedz stabilitāti, reizē ļaujot veikt daudzas kustības. Šajā sadaļā ir apkopoti vingrojumi, kas palīdzēs saglabāt muguras muskuļu veselību, kā arī tos nostiprināt. Konsultējieties ar savu ārstu, lai pārliecinātos, vai vingrojumi ir jums piemēroti.

Exercise 1

1.Vingrojums

Veiciet šo vingrojumu no rīta (stimulē cirkulāciju mugurkaulam jostas vietā)

Apgulieties, sasprindziniet un atslābiniet sēžamvietas un muguras muskuļus – jūsu iegurnis viegli pacelsies un nolaidīsies. Atkārtojiet 7 reizes.

Exercise 2

2.Vingrojums

Celis pie krūtīm (atslābina muguras muskuļus)

Apgulieties; izlieciet muguru, piekļaujot ceļus pie krūtīm. Ar plaukstām apņemiet ceļus un maigi piespiediet tos pie krūtīm. Viegli paceliet galvu. Atkārtojiet vingrojumu, piekļaujot tikai vienu celi, tad otru. Katru reizi noturiet šādu pozīciju 7 sekundes.

Exercise 3

3.Vingrojums

Roku stiepšana (stiepj mugurkaulu)

Stāvus pozīcijā novietojiet kājas netālu vienu no otras, izstiepiet abas rokas augšup. Mainot rokas, stiepiet vienu uz augšu un satveriet iedomātu ābolu. Veicot šo kustību, stiepiet arī ķermeņa augšdaļas attiecīgo pusi. Turiet galvu taisni un nestāviet uz pirkstu galiem. Atkārtojiet šo vingrojumu vismaz 2 vai 3 reizes dienā – ideālā gadījumā ik pēc 2 stundām.

Exercise 4

4.Vingrojums

Kakla stiepšana (saspringtiem kakla muskuļiem un migrēnām)

Stāvus pozīcijā (ar nedaudz saliektiem ceļiem) izstiepiet kaklu. Kreisajā rokā turiet kādu svaru, piemēram, somu. Ar labo roku saņemiet galvas augšdaļu un viegli velciet to uz labo pusi. Katru pusi turiet 7 sekundes. Ja jums ir problēmas ar kaklu, pirms vingrojuma veikšanas, konsultējieties ar ārstu.

Exercise 5

5.Vingrojums

Rotējoša stiepšana (lai stiprinātu muskuļus no plecu joslas līdz apakšstilbiem, koncentrējoties uz slīpajiem vēdera muskuļiem)

Apgulieties uz muguras, novietojiet rokas uz grīdas, paceliet un salieciet labo kāju, mazliet paceliet galvu un plecus un piespiediet kreiso plaukstu pie ceļa – sasprindziniet visu ķermeni. Tad mainiet puses.

Exercise 6

6.Vingrojums

Pilna ķermeņa stiepšana (lai stiprinātu gūžas un muguras muskuļus; trenētu līdzsvaru)

Nogulieties uz plaukstām (elkoņi mazliet saliekti) un ceļiem – sasprindziniet vēdera un gūžas muskuļus, muguru turot taisnu. Mainot kājas, izstiepiet vienu kāju sev aiz muguras, paceliet pirkstu galus, galvu turot taisni priekšā (neceliet kāju augstāk par horizontālo plakni). Palieliniet intensitāti: izstiepiet kreiso kāju uz aizmuguri, labo roku stiepjot uz priekšu (un otrādi). Pareizi veicot kustības, kāja, mugura un roka veido taisnu līniju.